Przejdź do treści

Festiwal Cannes 2022. Ta biżuteria była wyjątkowa!

Festiwal filmowy Cannes 2022 roku odbył się w dniach 17-28 maja. To była już 75 edycja tego festiwalu. Złotą Palmę – najważniejsze wyróżnienie festiwalu otrzymał film „Triangle of Sadness” Rubena Oestlunda. Film polskiego reżysera Jerzego Skolimowskiego pt. „EO” otrzymał nagrodę publiczności ex aeque z filmem „The Eight Mountains”.

Ja przeglądałam kreacje gwiazd, które pojawiły się na festiwalu Cannes 2022 pod kątem najpiękniejszych dodatków. I powiem tak: kreacje były boskie, biżuteria była piękna ale brakowało tego czegoś.

Cannes 2022 – kreacje.

Jeśli chodzi o stroje to chyba najłatwiej będzie Wam przejrzeć je sobie tutaj.

Ja jestem zachwycona. Przepiękne linie, kolory, materiały. Niektóre konstrukcje sukien jak ta noszona przez Bellę Hadid architektoniczna – wspaniała. Równie piękna była zwiewna, pasiasta suknia Andie MacDowell. Potrafię sobie nawet wyobrazić że taką sama noszę ❤️. Niesamowita wydała mi się czerwona obcisła suknia z ciekawym wykończeniem dekoltu, którą miała na sobie Sharon Stone.

A co słychać w biżuterii?

No więc tutaj trochę klops. Ale nie taki całkowity bo biżuteria była piękna. Tylko taki bardziej klops dla rękodzielnika. Bo wiecie ja patrzę trochę inaczej na stroje i dodatki na tych festiwalach. Szukam czegoś co mogłoby być zrobione przez normalnego rzemieślnika. Często przekładam to na swoje umiejętności i patrząc na dodatki zastanawiam się czy ja bym umiała. Czy dałabym radę. Czy w końcu widzę w tym dodatku metodę wykonania albo czy potrafię wymyślić, którą ze znanych mi technik mogłabym wykorzystać aby coś podobnego stworzyć. Taki pokarm dla umysłu 😎.

Bo dla mnie to się liczy. Każdy rękodzielnik wkłada duszę w swoje rzeczy. I potem ten osobisty rys zostaje w biżuterii. I patrząc pod tym kątem, widziałam przede wszystkim piękną, drogą masową biżuterię. Bardzo klasyczną. Ale mało ciekawą.

To co przykuło moją uwagę to przede wszystkim 👇👇👇

Deepika Padukone

Wspaniały perłowy kołnierz. Przywiódł mi na myśl łemkowskie krywulki. Wiem jak mogłabym taki kołnierz wykonać i uważam że na tle innych uczestników festiwalu wyróżniał noszącą go aktorkę. Kołnierz wyróżniał się wysoką stójką i dużą szerokością. Był tak rozłożysty że dosięgał obrysu ramion.

Ta biżuteria doskonale uzupełniała unowocześnione sari, które aktorka miała na sobie. Na czym to unowocześnienie polegało? Otóż do sari doszyta była falbana z organzy, która nadawała jej sylwetce posągowości.

Całość stroju była doskonale przemyślana i oddawała hołd hinduskiej tradycji.

Frederique Bel

Wiem w ogólnym zarysie jak był wykonany jej naszyjnik/napierśnik 🤩 i powiem jedno: robił wrażenie 🧨. Coś pomiędzy statkiem kosmicznym a zbroją. Ciekawie uzupełniał niebieską, skórzaną stylizację i idealnie komponował się z kapelusikiem.

Naszyjnik również wykonany został ze skóry, którą pokryto haftami i naszyto kamienie. Naprawdę piękna rzecz i świetne wykonanie. Dodatkowo takie dodatki pokazują, że w modzie jest miejsce na nieszablonowość i handmade co jest dla mnie ważne.

Sama modelka wyglądała jakby czuła się w tym stroju z takimi dodatkami wspaniale. A to też jest bardzo ważne.

Alessandra Ambrosio – nie biżuteria ale ciekawy dodatek

Modelka pokazała się w ciekawej spódnicy, która była jak wycinanka. Taka wiecie tradycyjna, papierowa, która kiedyś służyła do ozdabiania domów – wieszano je w oknach zamiast firanek. Wiem że to nie jest biżuteria ale również ciekawie nawiązuje do tradycyjnych technik.

Modelka ubrana była w strój autorstwa Georgesa Hobeiki. Swoją drogą ten projektant ma boskie projekty. Pełne kolorów, ciekawych materiałów, nawiązujących do tradycyjnych technik (jak ta na zdjęciu obok).

Swoją drogą, pióra chyba ostatnio są w modzie 😉.

Ciekawe co będzie za rok 😏

Jestem ciekawa co zostanie pokazane za rok. Wiem, że festiwal w Cannes to duże wydarzenie dla świata mody, oczywiście jeszcze większe dla świata filmu i to na jakościowe filmy jest kładziony nacisk. Jednak miałam w sobie nadzieję, że zobaczę więcej ciekawej biżuterii. Może troszkę „zepsuta” jestem tym co dzieje się zazwyczaj podczas Gali Met.

A czy Wy macie swoje typy najpiękniejszych dodatków z festiwalu Cannes 2022?

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *