Przejdź do treści

6 najlepszych rad jak dbać o biżuterię z kryształkami z kolekcji Bead-A-Round.

Biżuteria koralikowa z kryształkami z naszej pierwszej kolekcji Bead-A-Round jest biżuterią, która może cieszyć Twoje oczy przez wiele lat i która będzie bardzo trwała o ile odpowiednio o nią zadbasz. Dlatego, aby Ci to ułatwić napisaliśmy ten przewodnik z którego dowiesz się jak dbać o biżuterię z kryształkami. Na co dzień nie powinno sprawić Ci to najmniejszego problemu ani nie powinno dołożyć obowiązków – wiemy jak ważny w codziennych gonitwach jest czas i zdecydowanie nie chcemy Ci go zabierać.

Jak dbać o biżuterię z kryształkami – rady:

W sumie zebraliśmy 6 rad, które zastosowane pozwolą Ci cieszyć się biżuterią przez długi czas. I nie, nie musisz tego wszystkiego robić codziennie 😉.

Rada nr 1 – unikaj kontaktu z wodą

To zalecenie stosuje się właściwie do każdego typu biżuterii jaki istnieje. Biżuteria po prostu nie lubi wody. Unikaj więc zmywania w niej i kąpania się w niej a powinno być dobrze 😎.

Rada nr 2 – przechowuj bezpiecznie

Bardzo ważna sprawa czyli bezpieczne przechowywanie. W przypadku kolczyków z naszej kolekcji Bead-A-Round jest to podwójnie ważne. Zwróć uwagę, że kryształki zamontowane w kolczykach nie mają koralikowej plecionki na spodniej stronie. Nie wykonujemy tej plecionki bo na co dzień kryształki w kolczykach nie dotykają skóry i nie ma ryzyka, że ze spodu zetrze się folia. Natomiast po zdjęciu kolczyków z uszu Ty musisz je odłożyć do miękkiego pudełka lub woreczka aby nie niszczyły się od kontaktu z twardymi powierzchniami.

Polecamy przechowywać biżuterię w dołączonych pudełkach ponieważ zapewni im to dłuższy żywot. Dodatkowo pudełka są wykonane z wysokiej jakości materiałów i nie powodują ciemnienia metali.

Rada nr 3 – unikaj kontaktu z kosmetykami i perfumami

Spójrzmy na to tak: kosmetyki takie jak krem lub puder mają w sobie tłuszcz, który łatwo może wejść w przestrzenie pomiędzy koralikami i kryształkami i będzie Ci trudno go usunąć. Natomiast alkohol zawarty w perfumach może źle wpływać na stan stali użytej w biglach zwłaszcza jeśli ten kontakt z perfumami byłby zbyt częsty.

Rada nr 4 – wyczyść od czasu do czasu

Częstotliwość czyszczenie biżuterii zależy od częstotliwości noszenia. Jednak samo czyszczenie nie jest kłopotliwe. Ja przez wykonywaniem zdjęć zawsze poleruję kryształki higienicznymi patyczkami. Są niewielkie i łatwo jest nimi przetrzeć kryształek w pobliżu koralików. Zazwyczaj robię to na sucho i to wystarcza aby usunąć ślady palców. W przypadku gdyby biżuteria została mocniej zabrudzona można ją umyć delikatnym roztworem mydła w wodzie. A potem dobrze osuszyć.

Rada nr 5 – zakładaj jako ostatni element

Ta rada ma ścisły związek z unikaniem kontaktu z kosmetykami i perfumami, ale też wiadomo, że ubieranie się przy założonych dużych kolczykach może być niewygodne a nawet niebezpieczne gdyby kolczyk został pociągnięty np. przez sweter i mógłby uszkodzić ucho.

Rada nr 6 – zdejmuj do snu

Ta rada ma zastosowanie do większości biżuterii, którą posiadacie nie tylko do biżuterii z naszej kolekcji. Biżuteria może się odkształcić, połamać, wypaczyć. Nasza biżuteria jest szyta. I pomimo, że używamy mocnych nylonowych nici mogą one się zerwać pod wpływem nacisku a wtedy obudzisz się w łóżku pełnym rozsypanych koralików. To nie byłaby miła pobudka 😫.

Te 6 rad to najlepsze rady, które możemy Ci dać abyś wiedziała jak dbać o biżuterię z kryształkami. Jak widzisz są to rady zdroworozsądkowe, nic wydumanego, samo życie. Co więcej rady te stosują się do każdej biżuterii, którą posiadasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *