Przejdź do treści

Kolekcja kapsułowa – czym jest i dlaczego w Lacembi projektujemy kolekcje jako kapsułowe. 3 najważniejsze powody!

Moda w dzisiejszych czasach jest szalona. Mamy wiele, zmieniających się co chwilę trendów. Niektóre marki modowe, tak tak mówimy o tobie Zaro 😉, wykreowały świat fast fashion zmieniającej się praktycznie co tydzień. Inne marki, niezawodne Shein, wyniosło te tendencje w kosmos.

A w tym wszystkim – my, konsumenci próbujemy się odnaleźć i podjąć jakieś decyzje co kupić w co się ubrać, jak się w tym wszystkim odnaleźć. Czy podążać za modą? Czy trendy muszą znaleźć odzwierciedlenie w naszych strojach i biżuterii? Czy być w ogóle modnym?

W Lacembi uważamy, że najważniejsza jest autentyczność. A tuż za nią świadomość podejmowanych wyborów. Każdy z nas potrzebuje ciuchów, potrzebuje ozdób (o tym możesz poczytać choćby tutaj –> klik). W dobie informacji ze świata o szkodliwości i toksyczności fast fashion, w czasach zrzucania odpowiedzialności na konsumenta, musimy przecież coś na siebie założyć. I ten fakt potrafi być dla niektórych osób utrapieniem.

Aby choć trochę uprościć ten dylemat i ułatwić podejmowanie decyzji w sprawie zakupu biżuterii postanowiliśmy, że w Lacembi każda kolekcja będzie planowana jako kolekcja kapsułowa. Dlaczego? Już śpieszymy z wyjaśnieniem ❤️.

Kolekcja kapsułowa – co to jest

Kolekcje kapsułowe w zasadzie nie są terminem nowym ale rozszerzonym. Już w latach 70 XX wieku Susie Faux wymyśliła określenie „szafa kapsułowa” w kontekście kolekcji niezbędnych elementów odzieży, ponadczasowych i pozwalających się ze sobą łączyć w swobodny sposób1. Taką szafę kapsułową można nosić przez wiele sezonów i na wiele okazji. Aby kolekcja kapsułowa była wygodna do używania najlepiej postawić na odzież dobrze wykonaną, z naturalnych materiałów. Często mówi się, że trzon takiej kolekcji powinna stanowić klasyka w bezpiecznych barwach ale nam się wydaje, że niekoniecznie. Każdy z nas ma przecież swój własny styl i zamiłowanie do kolorów. Można się tym bawić o ile pamiętamy o głównej zasadzie 👉 niech te ciuchy łączą się ze sobą.

Kolekcja kapsułowa a biżuteria

Zastanawialiśmy się w jaki sposób kreować kolekcje Lacembi aby spełaniały nasze wyśrubowane oczekiwania. Kapsułowość i dobre przemyślenie elementów kolekcji wydało nam się strzałem w dziesiątkę i kluczowymi wartościami. Najważniejsze powody przemawiające za tym to:

#1 – kolekcja kapsułowa to łatwiejszy wybór

Stworzenie kolekcji kapsułowej to łatwiejszy i szybszy wybór dla Was – klientów. Popatrzcie na naszą pierwszą kolekcję Bead-A-Round. Jest wykonana w trzech liniach kolorystycznych – uniwersalnych. Ma ograniczoną liczbę elementów w klasycznych, nowoczesnych kształtach i w różnych wielkościach. Jej siłą są kolczyki i ich jest najwięcej w kolekcji. Dodatkami są naszyjniki i bransoletki. Łatwo z tej kolekcji wybrać co się lubi i stworzyć własny zestaw. Łatwo dokupić element i stworzyć zestaw na inną okazję. Niezależnie czy lubicie nosić na raz dużo biżuterii czy niewiele znajdziecie coś dla siebie.

To jest właśnie prostota wyboru, którą cenimy.

#2 – liczy się jakość

Kładziemy duży nacisk na jakość projektu i wykonania. Dlatego biżuteria marki Lacembi jest ponadczasowa, dobrze się nosi i jest trwała. Będzie Wam służyć przez wiele lat.

Jakości szukamy również w materiałach, z których korzystamy. Preferujemy naturalne materiały. Co to dużo mówić lepiej się nosi szkło niż plastik. Materiały najchętniej kupujemy od producentów, którzy testują swoje produkty pod względem ich trwałości i wpływu na środowisko a nawet pod kątem wpływu na zdrowie.

Nasze kolekcje nie są liczne jeśli chodzi o elementy i kolory ale staramy się uwzględnić te rodzaje ozdób, które są bardzo lubiane przez Was. Wszystko oczywiście w spójny i komplementarny sposób.

#3 – Czas to też zasób

Kolejnym powodem, dla którego kolekcje Lacembi powstają jako kolekcje kapsułowe jest czas. I to czas Wasz i nasz.

Dla Was kapsułowość oznacza mniej czasu poświęcanego na przeglądnie sklepu i podejmowanie decyzji co kupić. Któż z nas nie siedział przed kilkunastoma zakładkami w przeglądarce porównując produkty i nie mogąc się zdecydować na żaden z nich.

Dla nas oznacza możliwość skupienia się nad tworzeniem kolekcji a nie zastanawianiem się bez końca jakie delitanie różne odcienie beżowych koralików kupić żeby stworzyć ładną biżuterię.

Czy kapsułowość to dobry pomysł?

Jak myślicie czy kolekcje kapsułowe to dobry pomysł? Czy tworzenie szafy kapsułowej to dobry pomysł? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu. Jesteśmy ciekawi.

Bibliografia:

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Szafa_kapsułowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *