Przejdź do treści

Kolekcja One & Only

Z potrzeby tworzenia ❤️

biżuteria drewniana
broszka drewniana
gwiazdki kolczyki
kolczyki z lawą

Znacie to uczucie, że musicie coś zrobić bo jak nie to się udusicie? Mnie czasem nachodzi. No może wcale nie tak rzadko i nie tylko od czasu do czasu. Np. zobaczę jakiś kaboszon, jakiś kamień 🪨 lub kombinację koralików. Pójdę na spacer i zafascynuje mnie widok 🏞️. Poczytam książki 📚, pooglądam filmy 📽️. Coś mi po prostu wpadnie w oko. Czasem zobaczę kogoś ciekawie wyglądającego – ma na sobie fajnie i takie nieoczywiste zestawienie kolorów. No i już! Stało się. Siedzi mi to w głowie i gdzieś tam po cichutku puka do mnie mówiąc ’jestem tu, wiem że o mnie myślisz, poczekam aż mnie całego wymyślisz’.

Czasem proces twórczy jest zaplanowany od początku do końca a innym razem plan powstaje w trakcie działania. Chyba nawet preferuję tę wolność działania i improwizację. Lekki dreszczyk emocji i niepewność wyniku.

W kolekcji One & Only znajdziecie wynik improwizacji. Jedyne i niepowtarzalne egzemplarze biżuterii, których nie będę chciała nigdy odwzorować. Mogę kiedyś stworzyć coś podobnego ale chciałabym aby pozostały unikalne. Kolekcja One & Only to zbiór różnorodnych pomysłów coś na kształt regularnej kolekcji unikatów. Być może na podstawie któregoś z nich, takiego cieszącego się Waszą dużą sympatią powstanie kiedyś kolekcja regularna. Na razie nie wiem.

Kolekcja One & Only nie jest kolekcją spójną pod względem technicznym. Jest czystą fantazją. Korzystam z metod i materiałów jakie mi w danym momencie pasują do projektu. Często zmieniam, pruję i poprawiam. Czasem zaczynam jedną parę kolczyków 5 razy bo mam problem z doborem kolorów. Biżuteria z tej kolekcji jest okupiona większą pracą i wysiłkiem. Mam nadzieję, że tego w niej nie widać 😉. Kolekcja One & Only zawiera zarówno biżuterię idealną na co dzień jak i taką zjawiskową, którą nosi się tylko w wyjątkowych momentach.

Kalendarium kolekcji

21/12/2022 (kliknij aby rozwinąć)