Przejdź do treści

O marce Lacembi

Weź kubek kawy ☕ (a w dzień kiedy to piszę to najlepiej lody🍦- taki upał jest dzisiaj) i usiądź wygodnie. Chciałam Ci opowiedzieć trochę o Lacembi – mojej firmie.

Idee Lacembi

Lacembi to mała pracownia, w której powstają oryginalne i dobrze przemyślane kolekcje biżuterii tworzonej ręcznie. Chcę dać Ci dobrze zaprojektowane, kapsułowe zestawy, z których z łatwością wybierzesz coś dla siebie. Jeśli chcesz małe kolczyki i okazały naszyjnik – mam coś dla Ciebie! Jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz jednak jeszcze jakichś większych, szałowych kolczyków – to też je mam 😁. A jeśli masz swój własny pomysł to napisz – jeśli umiem to pomogę 😉.

Chcę też dać Ci coś co nie jest robione masowo i nie wiadomo w jakich warunkach, ale żebyś miała coś dobrego, wypieszczonego, nad czym pochyliłam się i wykonałam starannie od stworzenia projektu, po wybór materiału, testy i wykonanie. Chcę, żebyś czuła się wyjątkowo tak jak ja się czuję tworząc.

Jest jeszcze jedna ważna idea, która przyświeca Lacembi mianowicie ekologiczne i świadome podejście do samego procesu tworzenia i do mody. Staram się stosować naturalne materiały, pakować ekologicznie, nie produkować mnóstwa odpadów. Dla Ciebie być może też jest to ważna kwestia. Dla mnie zdecydowanie!

Jak pracujemy

W Lacembi pracuje się zdecydowanie powoli 😉 po prostu projekty, które oferuję są bardzo pracochłonne. Nie da się ich zrobić szybciej. Jak bym robiła szybciej to byłyby zrobione źle i pewnie nietrwale. Ale wiesz co, nie przeszkadza mi to. Dzięki temu mogę się im poświęcić w całości. Wiem, że ostateczny produkt jest tego wart. Pamiętam też, że robię to dla kogoś i że moja biżuteria powinna cieszyć przez wiele lat.

To co Ci daję to połączenie nowoczesności z tradycją. Swoista fuzja, która wystrzela fantazyjnymi projektami. Nasza pierwsza kolekcja Bead-A-Round to taka idealna, elegancka, błyszczącą i geometryczna nowoczesność. Dopiero co się narodziła a już ją goni i depcze jej po piętach kolekcja Renaissance czyli totalna nostalgia, ulotność i delikatność z nutką, ale maleńką nowoczesności.

Chcę aby moja biżuteria towarzyszyła Ci w najbardziej ulotnych chwilach codzienności. Niech przypomina Ci o radosnych momentach. Tak często ulegamy presji otoczenia i zapominamy o tym co dla nas ważne. Czasem potrzebujemy pewnego rodzaju amuletów a amuletem może być wszystko. Jeśli tak jak jak nie jesteś przekonana do noszenia surowych kamieni na rzemyku (w końcu to raczej im przypisujemy magiczne właściwości) to pamiętaj: człowiek nadaje znaczenie swoim rzeczom. Noś taki amulety jak lubisz ❤️. Czuj się wyjątkowo!

A właściwie to kiedy i dlaczego stworzyłam Lacembi

Myśli o stworzeniu marki biżuteryjnej pojawiły się u mnie, w momencie, w którym w moim życiu zachodziły poważne zmiany. Przede wszystkim powitaliśmy na świecie nasze dziecko. Jak to często bywa stało się to dla mnie okazją do refleksji, swoistego podsumowania dotychczasowego życia i zastanowienia się czego chcę dla siebie i swojej rodziny na przyszłość a czego zdecydowanie nie chcę.

Najbardziej nie chciałam stać się zestresowaną mamą, która nie będzie potrafiła spędzać ze swoim dzieckiem czasu w wartościowy sposób, ponieważ będzie cały czas pochłonięta myślami o pracy. Muszę tu zaznaczyć, że moja praca była dla mnie dużym źródłem stresu i ciągle myślami byłam przy niej planując nowe eksperymenty i myśląc o wszystkich rzeczach które jeszcze muszą zostać dokończone (analizy, artykuły, zgłoszenia itp itd).

Myśl o stworzeniu swojej własne firmy dojrzewała przez kilka lat aż w końcu 2 lutego 2022 założyłam własną działalność i powołałam do życia Lacembi.

katarzyna byk