Przejdź do treści

Co u nas słychać? Podsumowanie miesiąca: kwiecień 2022.

Cześć, kolejny miesiąc pracy za nami. Zatem czas na podsumowanie miesiąca. U mnie w pracowni Lacembi kwiecień zaczął się nagle i równie szybko zniknął. Uzupełniłam czarną kolekcję Bead-A-Round o naszyjniki i bransoletki. Napisałam dla Was ciekawy post o materiałach, których używam w tej kolekcji – poczytacie o nich tutaj. Dowiedziałam się, że nie będę w stanie kontynuować kolekcji różowej w takiej formie w jakiej chciałam to robić (smuteczek 😢). Zaczęłam obmyślać plany kolejnych kolekcji. A także szukałam interpretacji skarbowych w sprawie stali szlachetnej pokrytej złotem.

Czarna kolekcja Bead-A-Round

W końcu po kilku tygodniach zmagań z doborem materiałów i wręcz wściekłym sposobem wprowadzania poprawek uznałam, że kolekcja naszyjników i zawieszek jest gotowa do zaprezentowania i wprowadzenia do sklepu.

naszyjniki z czarnej kolekcji Bead-A-Round
Naszyjniki z czarnej kolekcji Bead-A-Round, które zostały dodane do sklepu. Każdy został zaprojektowany z myślą o konkretnej potrzebie.

Rdzeń kolekcji to cztery propozycje. Długi naszyjnik z kołem na stalowym łańcuszku żmijce zakładany przez głowę. Krótki naszyjnik z trzech oprawionych kryształów na delikatnych łańcuszku z 3mm stalowych kółeczek zapinany karabińczykiem. Koralikowy choker oraz zawieszka z pojedynczego kryształka z fajną koralikową krawatką, którą można zawiesić na chokerze, wykonanym przez nas łańcuszku lub na łańcuszku, który już posiadacie w domu.

PS. Naszą zawieszkę możecie potraktować jak charms 😊.

Bransoletka z kryształkami Bead-A-Round no1

Nie zapominajmy, że kolekcja także powiększyła się o delikatną bransoletkę. Myślę, że któreś z naszych okazałych kolczyków i ta bransoletka to doskonała propozycja na komplet.

Pamiętajcie, że zawsze możecie sprawdzić aktualny stan kolekcji w kalendarium które prowadzimy tutaj.

Różowa kolekcja Bead-A-Round

Kolczyki z różowej kolekcji Bead-A-Round
Kolczyki z różowej kolekcji Bead-A-Round.

No to uwaga bo mam pewne smutne informacje i żale do wylania.

Jeśli lubicie biżuterię z kryształkami być może kojarzycie zamieszanie na rynku takiej biżuterii po zeszłorocznej decyzji Swarovskiego o wycofaniu się z rynku detalicznego? Wszyscy mali twórcy, którzy w swoich dziełach wykorzystywali ich kryształki musieli zastanowić się co dalej.

Ja myślałam, że miałam szczęście, bo co prawda miałam uszyte prototypy kolczyków, w których użyłam kryształów Swarovskiego, ale miałam też czas żeby przed założeniem działalności zmienić je na takie, które będą na rynku.

Zrobiłam mały research w firmach produkujących kryształki i zdecydowałam się na Preciose. Dużą, znaną na cały świat markę czeską z wieloletnią tradycją (czy ktoś tu jeszcze pamięta Jablonex). Mają świetnej jakości produkty. Starają się tworzyć kryształki w zgodzie z trendami ekologicznymi (muszę kiedyś napisać jak wiele mają certyfikatów dla swoich produktów). Mają niesamowitą gamę kolorów, kształtów i wielkości. Czy to już brzmi jak pieśń pochwalna?

No więc BACH!!!

Kryształki Preciosa

W zeszłym tygodniu okazało się, że firma ma za nic wypuszczane przez siebie katalogi produktów i po prostu postanowiła wycofać co poniektóre kolory i rozmiary kryształków. Jak na złość właśnie różowe kryształki 12mm, które używam. Też jeszcze inne kolory, które chciałam wykorzystać w kolekcji Bead-A-Round: piękną szmaragdową zieleń i ognistą czerwień. Nie wiem jak będzie ze złotymi kryształkami, które posiadam.

Po krótki załamaniu, bo jak tu tworzyć i planować kiedy nie można polegać na dostawcy, postanowiłam że z posiadanych (niewielu) różowych kryształków powstaną uzupełniające kolekcję naszyjniki i bransoletki. Najpewniej różowe Bead-A-Round będą dostępne tylko w pojedynczych egzemplarzach. I ta linia kolorystyczna nie będzie uzupełniana o nowe produkty.

Od przedstawiciela firmy Preciosa dostałam tylko enigmatyczną informację, że na jesieni wypuszczą nowe kolory. Przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy aby dowiedzieć się jakie…

Plany nowych kolekcji

Jestem zafascynowana biżuterią wykonaną z drutu. Ale nie chodzi mi tutaj o wire wrapping a o biżuterię tworzoną szydełkiem i o koronki wykonane z drutu. Przepiękne są koronki klockowe w wydaniu stalowym. Myślę, że równie olśniewające będą koronki teneryfowe.

Stalowe druty w różnych kolorach

A same druty są też cudowne. Na potrzeby tworzenia prototypów zamówiłam drut miedziany i stalowy oraz kilka kolorów. Chciałabym sprawdzić jak będą wyglądały w gotowym produkcie.

Innym moim planem na kolekcję są naszyjniki z koronki renesansowej połączonej z drobnymi koralikami. Kolekcję uzupełniłabym o akcesoria z koralików. Pierwsze części kolekcji już są ale na razie chcę je trzymać w tajemnicy 🤐🥰.

Interpretacje skarbowe

Jedna z trudniejszych rzeczy do zrobienia. Myślę, że podobnie jak większość z was nie znam się na przepisach w takim stopniu żeby poruszać się łatwo w temacie. A nieznajomość przepisów nie zwalnia z odpowiedzialności (a mogłoby być tak pięknie 😜).

Kolczyki z miodowej kolekcji Bead-A-Round
Kolczyki z miodowej kolekcji Bead-A-Round dla których potrzebuję upewnić się że poprawnie interpretuję przepisy prawa skarbowego.

Ale dokładnie o co mi chodzi? Moja kolekcja Bead-A-Round ma mieć większą gamę kolorystyczną. Mam już uszyte kolczyki z przepięknymi złotymi kryształkami i koralikami w miodowych odcieniach. Chciałam do nich doszyć bigle w kolorze złotym bo tylko takie będą ładnie wyglądać. Tylko widzicie tu jest taki problem że używanie metali szlachetnych jest inaczej opodatkowane. A ja nie chcę się inaczej opodatkować. I jest dla mnie taka jedna furtka, z której mogę skorzystać ale musiałam się upewnić czy dobrze wszystko interpretuję. Na razie wydaje mi się że będę mogła użyć tych bigli które chcę a które są pokryte cieniutką warstwą złota. Trzymajcie kciuki.

To już wszystko co się wydarzyło u mnie w pracowni Lacembi. Pozdrawiam Was ciepło i do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *