Przejdź do treści

Co u nas słychać? Podsumowanie miesiąca: maj 2022.

Cześć, kolejny miesiąc pracy za nami i w takim razie czas na podsumowanie miesiąca. Maj to taki fajny miesiąc, w którym zaczynam czuć, że zbliżają się cieplejsze dni. Choć co tu dużo mówić, cieszę się że temperatury jeszcze nam nie dokuczają.

Majówka

Na majówkę postanowiliśmy odpocząć w Zawoi. Nam nami królowała piękna ośnieżona Babia Góra a my mogliśmy spokojnie spacerować i bawić się w ciepłej i pełnej słońca Zawoi. Co prawda nie byliśmy tam bardzo długo, ale pewni sami wiecie jak dobrze jest się oderwać co jakiś czas od obowiązków i „przewietrzyć głowę”.

Po powrocie miałam nową energię a pomysły które kłębiły się w głowie wyklarowały się więc mogłam dojść do jakichś konkluzji.

majówka

Artykuł na blogu

Może jeszcze pamiętacie, że na początku istnienia bloga (jeszcze przed założeniem firmy) pisałam sporo o historii biżuterii na przełomie wieków. Przez ostatni czas pochłonęły mnie inne sprawy i obowiązki związane z prowadzeniem własnej działalności i odpuściłam pisanie tego cyklu. Teraz znalazłam czas aby opisać dla Was kilka ważnych trendów w biżuterii, które pojawiły się w XX wieku. Więc jeśli chcecie poczytać co też ciekawego działo się w jubilerstwie w czasach nam współczesnych i jaki wpływ na biżuterię wywarły niepewne czasy wojen to przeczytajcie koniecznie ten wpis.

A tutaj możecie zobaczyć cały cykl wpisów o historii biżuterii -> -> -> klik.

Różowa kolekcja Bead-A-Round

Wykonałam naszyjniki i bransoletkę, które uzupełniają różową linię kolorystyczną kolekcji Bead-A-Round. Na dniach zostaną one dodane do sklepu. So stay tuned :). Jeśli chodzi o design tych elementów to znacie go już dobrze z czarnej linii kolorystycznej. Jak wiecie staram się tworzyć kolekcje kapsułowe, z których z łatwością możecie wybrać swoje ulubione elementy i wykreować taki komplet, który będzie dla Was idealny.

Naszyjniki z różowej serii Bead-A-Round
Naszyjniki z różowej serii Bead-A-Round to doskonała kompozycja zarówno do noszenia osobno jak i w komplecie.
Bransoletka z różowej serii Bead-A-Round
Delikatna bransoletka dołączyła do różowej serii Bead-A-Round.

Oczywiście skoro jesteśmy przy różowej kolekcji to pamiętajcie że ona nie będzie dostępna stale. Niestety producent wycofał się z produkcji tych kryształów, których używam.

Tworzę nową kolekcję

Powoli powstaje nowa kolekcja. Będzie delikatna, koronkowa, uzupełniona o koralikowe dodatki. Myślę, że nazwę ją Renaissance w nawiązaniu do nazwy koronki, z której będzie stworzona. Mam w głowie już zarys elementów kolekcji. Na chwilę obecną premiera planowana jest na lipiec.

Sznurek makramowy do nowej kolekcji
W taki sposób powstają sznurki makramowe do nowej kolekcji Renaissance.
Sznurki makramowe
Sznurki makramowe będą wykorzystane do tworzenia koronek z kolekcji Renaissance. Sznurki robię z najwyższej jakości 100% bawełnianych kordonków.
Sznurki makramowe
Gotowe sznurki makramowe do nowej kolekcji Renaissance. Pozostaje nadać im ostateczny kształt.

Multibrandy

Od maja możecie znaleźć Lacembi w sklepach Pakamera oraz Decobazaar. A już niedługo również w ArsNeo. Moje zgłoszenie do tych multibrandów zostało przyjęte z czego się niezwykle cieszę.

Jest jeszcze jedno miejsce w sieci, w którym możecie czegoś się dowiedzieć o marce, którą tworzę. Niedawno zostałam poproszona o udostępnienie zdjęć swoich prac do projektu zaliczeniowego w ramach którego trzy dziewczyny stworzyły internetową galerię rękodzieła. Chętnie wzięłam w tym udział i teraz możecie obejrzeć moje prace w doborowym towarzystwie prac innych artystów o tutaj: klik.

Odwiedziłam Muzeum Etnograficzne

Jeszcze tego o mnie nie wiecie ale lubię muzea. Są studnią bez dna dla inspiracji. Ostatnio odwiedziłam Muzeum Etnograficzne w Krakowie, w którym poszukiwałam ludowych sposobów na ozdobienie ciała i rzeczy. Fascynuje mnie to, że nie ważne w jakich czasach szukamy zawsze znajdziemy ozdoby. Jeśli żyją gdzieś ludzie to na pewno będą tworzyć biżuterię, piękne stroje i meble aby się ozdobić i dodać koloru do codziennego życia.

Posąg Jezusa
Posąg Jezusa w koronie cierniowej. Moją uwagę przykuła koralikowa ozdoba założona na koronę.
Wycinanka ludowa
Wycinanka ludowa, którą można podziwiać w Muzeum Etnograficznym.
Pająk wiszący u powały
Uwielbiam ozdobne pająki, które dawniej wieszano u powały. W tym dodatkowo zachwycają piękne bibułkowe róże.

To już wszystko co się wydarzyło u mnie w pracowni Lacembi. Pozdrawiam Was ciepło i do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *