Przejdź do treści

Kolekcja Renaissance – biżuteria koronkowa w najlepszym wydaniu.

Uciekasz myślami na letnią łąkę pełną delikatnych kwiatów? Z uwijającymi się w pocie czoła pszczołami, gdzie wciąż słyszysz lekkie bzyczenie owadów i czujesz, że ta łąką jest pełna życia? W ciepły dzień, chłodzący Cię delikatnymi podmuchami wiatru kołyszącego trawami? To Twoja delikatna i romantyczna natura tęskni za spokojem i otuleniem. Za brakiem pośpiechu i stresu, że coś tam jeszcze czeka na bycie zrobionym. Chciałabyś więcej kontaktu z naturą, który Cię wycisza…

I consider lace to be one of the pretties imitations ever made of the fantasy of nature

Coco Chanel

My też, dlatego w pracowni Lacembi nastąpił czas panowania romantyzmu, delikatności i kobiecości. Nasza najnowsza kolekcja – druga w historii już niedługo będzie dostępna.

Lacembi to fusion

Już kilka razy wspominałam, że Lacembi ma być w założeniu biżuteryjnym pomostem pomiędzy nowoczesnością a tradycją. Nasza pierwsza kolekcja Bead-A-Round była totalnie nowoczesnym wydaniem dość dobrze znanej metody beadingu oraz mocno zakorzenionych w tradycji koralików i kryształków. Już samo to, że kryształki, które kupujemy pochodzą z firmy, której tradycja sięga XVI wieku powinno nam uświadomić od jak dawna ludzie fascynują się ozdabianiem ciała i chcą używać do tego właśnie kryształków.

A co z koronką? Otóż to też jedna z najstarszych technik ozdabiania siebie i swojego otoczenia. Delikatna i eteryczna. Fascynowała, była pożądana przez najmożniejszych i zakazywana jako zbytek. I rozwijała się, tworząc nowe odmiany i zyskując nowe pole dla pokazywania swego uroku. O historii koronki możecie poczytać w jednym z naszych starszych wpisów, o tutaj.

Więc po co sięgnąć jak nie po koronkę? Jej kiedyś tradycyjne użycie trochę nam się znudziło. Mało z nas ma w domu koronkowe serwetki. Lubimy koronkę w strojach, ale nie znajdziemy tam tej ręcznie robionej tylko maszynową i nie w takim bogactwie jak kiedyś – te mankiety, kołnierze, fale koronek spływające ze strojów. Dodajmy sobie choć trochę tego dawnego blichtru!

Dlaczego biżuteria koronkowa?

Biżuteria koronkowa od pewnego czasu poczyna sobie coraz śmielej. Widzę, że jest jej więcej i więcej. W internetowych galeriach biżuterii handmade można znaleźć naprawdę różnorodną biżuterię nawiązującą do koronki. Podoba mi się to. Uważam, że to jest naprawdę ładna biżuteria i bardzo lubię nowoczesne ujęcie tradycji. Bo my się zmieniamy i nasze potrzeby się zmieniają ale warto pamiętać o tym co było i sięgać po stare metody i dbać aby nie znikły.

Biżuteria koronkowa jest też po prostu bardzo wygodna w noszeniu. Mięciutka, delikatna, lekka. Naprawdę założycie i zapomnicie. Jest też łatwa w przechowywaniu – ja swój prototyp lekko mówiąc nie szanowałam a chyba z czasem wygląda coraz lepiej 🙂.

Dlaczego koronka renesansowa?

Jest dużo odmian koronek. Pytanie brzmi dlaczego do tej kolekcji wzięliśmy akurat tak relatywnie mało znaną koronkę jak renesansowa? Otóż odpowiedź to: dobrze trzyma formę.

Myśleliśmy oczywiście o innych uroczych koronkach ale pojawiają się przy nich różne problemy. Np. koronka teneryfowa jest bardzo delikatna i nie miałaby szans przetrwać. Trzeba by ją było krochmalić albo jakoś inaczej utwardzać i trudno mi sobie wyobrazić aby któraś z Was znajdowała na to czas. Podobnie ma się sprawa z frywolitką. Widziałam kolczyki frywolitkowe i nie wiem czy to kwestia nici, z których były wykonane czy techniki ale już na starcie wyglądały jak zmięte.

A koronka renesansowa naprawdę trzyma formę. Jest to zasługą sznureczka makramowego, który stanowi swoisty stelaż tej koronki. Sznureczek jest giętki ale na tyle zwarty, że nie będzie możliwości jego odkształcenia w bezpowrotny sposób. Pomiędzy sznureczkami rozpina się nici niczym sieć i na nich ceruje najpiękniejsze wzory. Dodatkowo umiejętne wybranie wzorów może dodatkowo umocnić konstrukcję koronki.

Myślę że to jest najlepsza koronka na biżuterię. Daje duże możliwości kreowania wzorów i daje pewność, że biżuteria będzie trwała.

Zamysł kolekcji Renaissance

Kolekcja Renaissance będzie kolekcją tworzoną na zamówienie. Będziecie mogły spersonalizować swoją biżuterię. W sklepie oczywiście będą zaprezentowane różne wzory biżuterii z tej kolekcji ale ostateczny projekt należy do Was. Możecie wybierać z kolorów nici, wzorów koronek i oczywiście kolorów koralików.

Z naszej strony będziemy dodawać do galerii tej biżuterii polecane zestawienia kolorystyczne i polecane zestawienia wzorów.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *